Çöp Konteyneri

Çöp Konteyneri

Bir çöp konteyneri veya geri dönüşüm kutusu seçerken malzemeye, boyuta ve şekle çok dikkat etmelisiniz. Çöp kutularınızın bazı belirli özelliklerine daha yakından bakmadan, ihtiyaçlarınıza hiç uymayan bir tercih yapabilirsiniz. Yanlış çöp kutusu veya geri dönüşüm kutusunu seçmek, satın alma işleminizi sizin ve işletmeniz için gereksiz para harcamanıza neden olabilir. Çünkü ihtiyacınız olan bahçe için çöp konteynerini siz hastanede kullanılan modellerden almış olabilirsiniz. Çöp Kovaları ve Geri Dönüşüm Kutusu Malzemesi konusunda da çevre ile dost hammadde kullanımı önemlidir. Çöp kutuları esas olarak plastik veya metalden yapılır. Plastik kutular reçine ve polietilen gibi malzemeleri içerir. Metal paslanmaz çelik ve alüminyum içerir.

Çöp Konteyneri Boyutu

Çöp konteyneri ve geri dönüşüm kutularında boyut veya kapasite, maksimum değere kadar doldurulabileceğine ve ihtiyaca göre belirlenir.

  • Çöp kutuları için boyuta göre belirlenmiş kullanım yoktur.
  • Boyutunu ihtiyaç duyduğunuz alana göre şekillendirebilirsiniz. Örneğin; bir cam geri dönüşüm kutusu kağıt geri dönüşüm kutusundan daha hızlı dolma eğilimindedir.
  • Çöp kovalarının kapasitesine bakmak, özellikle hem litre hem de galon ölçümlerini kullanırken kafa karıştırıcı olabilir. İşte bu ölçümleri dönüştürmek için hızlı bir hesaplama sonucu genel bir aralık elde edilmektedir (küçük, orta, büyük, vb.).
  • İç mekan kullanımı için çöp konteyneri tipik olarak 40 galonu geçmez.
  • Küçük bir alanda kullanılmak için üretilen, yerden tasarruf sağlayan kutular 28 galonun altında kalır ve dekoratif çöp kutularının çoğu 40 galon civarında veya daha da altındadır. Ancak, kesinlikle istisnalar vardır. Mekanınız için daha büyük dekoratif kutular arıyorsanız, ihtiyaçlarınızı karşılayacak çeşitleri Öner Konteyner web sayfamızda rahatlıkla bulabilirsiniz. Çöp kutularını kullanan kişilerin sayısına, kutuların yerleşimlerine ve alabilecekleri miktara göre ihtiyacınız olan kapasiteyi ölçebilirsiniz.

Çöp Konteyneri Şekli

Çöp konteynerinin şeklini, onu nasıl ve hangi kapasitede kullanacağınızı belirleyebilir. Düz kenarlı kutular bir duvara itilebilirken, yuvarlak veya oval kutular açık bir alanda kalmak için daha iyidir. Şekil, görsellik eklemek veya mekanınızın tarzına uymak için de kullanılabilir.

Çöp Konteyneri Çeşitleri

Ticari Çöp Konteyneri: Bu kutular, endüstriyel alanlar veya büyük miktarda çöp olan yerler için idealdir. Ticari geri dönüşüm kutuları , okul veya arena gibi ortak alanlarda büyük miktarlarda kağıt, şişe veya teneke kutu toplamak için de mükemmeldir.

Tek Kullanımlık Çöp Konteyneri: Bu kutular açık hava etkinliğiniz için mükemmeldir. Kutular düşük maliyetlidir ve mekan boyunca ihtiyacınız olan sayıda çöp koymanıza izin verir. Tek kullanımlık kutuların temizlenmesi de kolaydır. Atıktan endişe ediyorsanız, bu teneke kutuların çoğu geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmiştir ve bu da onları çevreye duyarlı insanlar için mükemmel bir seçim haline getirir.

Dış Mekan Çöp Konteyneri: Her türlü hava koşulunda dayanıklı üst kısımlara sahip ağır plastikten yapılmış bu kutular, açık alanlarınızı temiz tutmak için mükemmeldir. Bunların çoğunda dışarıda konteynerı kolay tutmak için bir başlık veya kapak vardır.

Yerden Tasarruflu Çöp Konteyneri : Duvara monte edilebilen, yarım yuvarlak veya köşe tasarımları ile kalabalık bir mutfak veya lobi gibi az yer kaplayan alanlar için mükemmeldir. Tüm bu kutular, bir duvara itilebilen en az bir uzun ve düz tarafa sahiptir. 28 galondan daha az kapasiteye sahiptirler.

Dekoratif Çöp Konteyneri: Bu kutular, göze çarpmayan atık yönetimi için mekanınıza uyum sağlayacak çeşitli stil ve renklerde üretilmektedir. İç ve dış mekan arasında ve dekoratif bir çöp tenekesi veya dekoratif bir geri dönüşüm kutusu arasında seçim yapabilirsiniz.

Tıbbi Çöp Konteyneri: 40 galondan daha azı, tıbbi tesislerde kullanımı onaylanmış ve güvenli olan metal konstrüksiyonlu konteynerlerdır.

Tekerlekli Çöp Konteyneri : Genellikle iki tekerlekli bu kutular, hizmet personelinizin sırtına zarar vermeden birkaç çöp torbası veya büyük çöplerin taşımasına yardımcı olur. Büyük miktarda çöp taşırken eğimli kamyonlar kullanılmalıdır.

Tezgah Çöp Konteyneri : Bunlar genellikle metalden yapılmış ve

saman sarma makineleri ve boş şeker paketleri gibi küçük atıklar için kolayca bir tezgah veya masaya sığabilen küçük çöp konteyneridir .

× WhatsApp Destek