Çöp Konteynerleri Arasındaki Farklar Nelerdir?

Çöp konteynerleri, çevre ve yaşam alanlarının temizliğinde büyük bir etkiye sahip olan ürünlerdir. Konteynerler sayesinde çöpler nakledileceği alana ulaştırılana kadar hijyenik bir şekilde depolanır. Bu sayede çevre temizliği sağlanırken aynı zamanda düzenli bir görünüme de kavuşulur.

İnsan sağlığı ve yaşam alanlarının temizliği açısından son derece önemli olan konteynerin, farklı materyallerden üretilen çeşitleri mevcuttur. Çöp konteyner çeşitleri; metal ve plastik olmak üzere 2 sınıfa ayrılır. Bu iki çeşit arasında bazı farklılıklar bulunmaktadır.

Metal Çöp Konteyneri

Tamamen dayanıklı ve kaliteli bir malzemesi yapısı üretilen metal çöp konteyneri, günümüzde özellikle apartmanlarda ve resmi kurumlarda sıkça kullanılmaktadır. Metal malzemeden üretilmiş olması, uzun yıllar rahatça kullanım imkanı sunar. Farklı hava koşullarına karşı dirençli bir yapıya sahip olan metal konteynerlerin, farklı boyut ve tasarımlarda modelleri de mevcuttur.

Çevrenin her zaman temiz kalmasını sağlayan ve böylece insan sağlığının korunmasında büyük katkısı olan metal çöp konteynerlerinin kapakları, çok zorlanmadan kapatıp açma özellikleri ile rahat kullanım imkanı sağlar. Diğer yandan temizlik çalışanları metal konteynerleri rahatça boşaltabilirken, işlerini çok daha kısa sürede tamamlayabilmektedirler.

Metal Çöp Konteyneri Özellikleri

Metal çöp konteynerleri, dayanıklı metal malzemeden üretildikleri için son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir. Uzun yıllar güvenle kullanılabilen metal konteynerler, çok dayanıklı olan sacdan korozyona dayanıklı şekilde imal edilir. Tek parça gövdeden oluşan bu konteynerlerin arka ve ön kısımlarına mukavemet artırıcı pres baskılar uygulanır. Konteynerin gövdesine ve kapağına dayanıklılık kazandırmak için çapraz pres uygulaması yapılır. Metal çöp konteynerlerinin hacminin geniş olması gerekir.

Metal çöp konteynerlerinde taban sacı komple kaynak yöntemi kullanılarak yapıldığından sızdırmazlık oranı maksimum düzeydedir. Taban bölgesinde ise ağırlığa bağlı olarak oluşabilecek çökme riskini engellemek için gerekli tüm önlemler alınır. Taba bölgesi kalın saclar aracılığıyla iyice desteklenir. 

Metal konteynerlerin tekerlekli ve tekerleksiz olarak iki alternatifi bulunur. Tekerleksiz modeller daha çok sabit kullanım alanları için uygun iken tekerlekli modeller kolay taşınma özelliği ile günlük kullanım için idealdir.

Tekerlekli çöp konteyneri modelinin kolay taşınabilmesi için altına 4 teker yerleştirilir. Fren ve her yöne dönebilme özelliğine sahip olan tekerler cıvata ile bağlandığından istenildiği zaman kolayca sökülebilmektedir. Konteynerin yan taraflarına konumlandırılmış olan kollar, yine kolay taşınma konusunda son derece etkilidir.

Plastik Çöp Konteyneri

Ofisler, AVM’ler, restoranlar ve plazalar gibi pek çok alanda sıkça tercih edilen Oner Konteyner plastik çöp konteyneri, kaliteli yapısı sayesinde dış etkenlere karşı son derece dayanıklı şekilde üretilir. Gıda sektörü başta olmak üzere pek çok işletmenin vazgeçilmez ekipmanlarından biri olan plastik konteynerler, atıkların güvenli bir şekilde depolanmasını ve ortamdan hijyenik bir şekilde uzaklaştırılmasını mümkün kılar. Tekerlekli tasarımlar, özellikle temizlik çalışanlarının işlerini bir hayli hızlandırıp kolaylaştırırken, farklı hacimlerdeki tasarımları ile her ihtiyaca cevap veren modellerdir.

Toz, nem ve benzeri dış etkenlere karşı donanımlı hale getirilmiş olan plastik konteynerler, uzun süreli kullanım için son derece uygundur. İç mekanların yanı sıra çeşitli dış mekanlarda da kullanım imkanı sağlayan bu ekipmanlar, kapaklı tasarımları ve yüksek taşıma kapasiteleri ile oldukça işlevseldir.

Eğer siz de işletmenizin atık yönetimini sıkıntısız bir şekilde sürdürebilmek için plastik konteynerlere ihtiyaç duyuyorsanız, Oner Konteyner kataloglarında yer alan modelleri inceleyebilirsiniz. İşletmeniz için uygun olan modeli belirledikten sonra farklı ödeme seçeneklerimizden faydalanarak, dilediğiniz konteyneri kolayca satın alabilirsiniz.× WhatsApp Destek